RMV dënon fuqishëm njohjen e Donetsk dhe Luhansk nga Rusia si të pavarura

0
301

Ministri i punëve të Jashtme të vendit, Bujar Osmani përmes një shkrimi në Twitter ka thënë se RMV dënon fuqishëm njohjen  e Donetsk dhe Luhansk nga Rusia si të pavarura.

Ai ka thënë tutje se RMV rithekson mbështetjen e qartë për sovranitetin dhe integritetin territorial të Ukrainës.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here