FOTO: Bombat shkatërrojnë stadiumin e klubit të futbollit Desna në Ukrainë

0
84

Në pushtimin rus të Ukrainës, stadiumi i klubit të futbollit Desna nga Chernigov u shkatërrua plotësisht, njoftuan zyrtarët e klubit në rrjetet sociale.

Stadiumi Yuri Gagarin ndodhet në veri të Ukrainës, në kufi me Bjellorusinë. Edhe kampi i djathtë foli.

“Ata goditën stadiumin tonë për herë të tretë. Okupatori po na shkatërron qytetin, tani edhe stadiumin tonë. Këto janë fotot nga bombardimi i mbrëmshëm. Por ne do ta ndërtojmë përsëri. Ne do të jemi edhe më të mirë dhe më të fortë se ju fqinjët. “Një betejë për të vërtetën, një fitore për Ukrainën,” tha FC Desna në një deklaratë.

Stadiumi është rinovuar në vitin 2008, dhe ka një kapacitet prej 12,000 spektatorësh.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here