Grubi: Qeveria vendosi për lehtësimin e masave anti – Covid. Hiqen maskat në ambiente të mbyllura

0
0

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive përmes një postimi në faqen e tij në rrjetin social Facebook ka përcjellur informacionin se Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka shqyrtuar dhe ka konfirmuar rekomandimet e Komisionit për Sëmundje Infektive për lehtësimin e anti – Covid masave.

Ky vendim i Qeverisë vjen pas përmirësimit të situatës epidemiologjike në vend, kur po shënohet numër më i ulët i infektimeve dhe vdekjeve si pasojë e virusit Covid 19.

Në vazhdim postimi i plotë i Zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi me të gjitha vendimet e miratuara për lehtësimin e masave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here