Shpërthim i fortë në Stamboll – është urdhëruar evakuim (VIDEO)

0
80

Një shpërthim ka ndodhur në një instalim nëntokësor në lagjen Beyoglu të Stambollit, raporton e përditshmja turke Sabah.

Për shkak të tymit intensiv dhe të dendur, banorët e ndërtesave në rrugë janë duke u evakuuar.

Është konstatuar se shpërthimi ka ndodhur nën tokë, për shkak të të cilit një kapak pusete ka fluturuar në ajër. Dyshohet se ka ndodhur një qark i shkurtër elektrik. Tymi i dendur u pa menjëherë pas shpërthimit dhe zjarrfikësit urdhëruan evakuimin e qiramarrësve.

Për shkak të parandalimit në të gjithë lagjen është ndërprerë rryma.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here