28.8 C
Skopje

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje lokale të shiut. Do të fryj erë e dobët deri në mesatare, posaçërisht nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prek -1 deri në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 14 deri në 20 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme, më të theksuara në pjesët perëndimore të vendit. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të ulet në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 15 gradë Celsiusë.

Marketing