33.8 C
Skopje

Putin: Rusia ka fituar Mariupolin

Presidenti rus Vladimir Putin tha gjatë një takimi me ministrin e Jashtëm Sergei Shojgu se një sulm në zonën industriale të Mariupolit nuk ishte i nevojshëm.

“Unë mendoj se sulmi në zonën industriale të Mariupolit është i panevojshëm për momentin dhe ne do të heqim dorë”, tha Putin.

Putin i kërkoi ministrit Shojgu t’u jepte forcave ruse një medalje për çlirimin e Mariupolit dhe e përshkroi veprimin ushtarak në këtë qytet si të suksesshëm.

Marketing