Grubi: FC Shkupi kampion i futbollit në vend, sukses historik i ekipit tonë

0
104

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi nga stadiumi i Çairit ka përcjellur emocionet e fitores së FC Shkupit ndaj Renovës ka uruar ekipin dhe tifozët për titullin historik të fituar në Ligën e parë të futbollit të Maqedonisë së Veriut dhe të katërtin në historikun e klubit.

Postimi i plotë i Zëvendëskryeministrit të parë Artan Grubi faqen e tij zyrtare në Facebook:

E zjarrtë atmosfera në stadiumin e Çairit!

Festuam sëbashku suksesin historik të ekipit tonë FC Shkupit, që nga sot është zyrtarisht kampion i ri i futbollit në vendin tonë.

Urime Shvercerave, futbollistëve, stafit drejtues të klubit dhe të gjithë shkupjanëve!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here