Gjatë javës së ardhme në Maqedoni do të kemi sërish fundjavë të vazhduar

0
120

Gjatë kësaj jave qytetarët kanë mundur ta shfrytëzojnë fundjavën e vazhduar për festën e Pashkëve.

Gjatë ditës së hënë nuk do të punohet, ndërsa fundjavë të vazhduar do të kemi edhe javën e ardhshme.

Ditë jopune janë është 1 Maji, ose Dita e Punës, ndërsa më 2 maj është festa e Fitër Bajramit.

Pas këtyre ditëve, ditë pushimi për qytetarët e Maqedonisë do të jenë 24 maji, 2 gushti, 8 shtatori, 11 tetori, 23 tetori dhe 8 dhjetori.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here