Moti me diell dhe i ngrohtë

0
45

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë, ndërsa pasdite do të ketë vranësira të vogla deri mesatare lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugu.

Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 22 deri në 29 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me erë të dobët jugore. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 28 gradë.

Nesër në orët e pasdites do të ketë reshje të rrëmbyeshme lokale shiu dhe bubullima dhe vende-vende do të fryjë erë mesatare veriore. Kushtet për reshje lokale afatshkurtra do të ketë të premten dhe në ditët e fundjavës së zgjatur festive, ndërsa temperaturat do të pësojnë rënie të ndjeshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here