KY ËSHTË PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT

0
76

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Pasdite do të ketë reshje lokale të shiut dhe bubullima. Do të fryjë erë e matur, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar, nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 10 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 18 deri në 27 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm , me diell dhe vranësira të vogla, do të fryj dhe erë e matur nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 10 ndërsa ajo maksimale do të arrij në 22 gradë Celsiusë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here