29.8 C
Skopje

Tërmet në Shqipëri, është ndjerë edhe në Maqedoninë e Veriut

Një tërmet ka rënë mbrëmjen e sotme në Lezhë. Mësohet se epiqendra e tërmetit është në fshatin Xhuxhë dhe magnituda është 3.4 e shkallës Rihter.

Nga tërmeti nuk raportohet për asnjë dëm, ndërkohë që thellësia e tërmetit ka qenë 2 kilometra.

Tërmeti është ndjerë edhe në Maqedoninë e Veriut.

Marketing