17.8 C
Skopje

Dita e dëshmorëve, Ahmeti: Përulemi përjetësisht para sakrificës heroike që i jep kuptim të tashmes

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti përmes një postimi në faqen e tij në Facebook ka përkujtuar 5 Majin – Ditën kombëtare të dëshmorëve duke potencuar se në sakrificën e tyre heroike qëndron kuptimi i së tashmës.

Ahmeti e ka cilësuar 5 Majin, trokitje në ndërgjegjen e mbarë kombit për të ruajtur amanetin e dëshmorëve me të njejtën atdhedashuri që kishin bijtë dhe bijat më të mirë të kombit.

Në vazhdim postimi i plotë i kreut të BDI-së, Ali Ahmeti:

 

 

Marketing