U përpoqën të ktheheshin, por ishte vonë… Shikoni skenat me tifozët e Realit që u larguan nga stadiumi më herët në ndeshjen me Cityn (VIDEO)

0
50

Real Madrid me një kthesë të bujshme mposhti Manchester Cityn me 3:1 dhe kaloi në finalen e Champions League. Mbretërit humbnin 1-0 deri në minutën e 90-të të ndeshjes. Duke qenë se ishte 4:3 për Cityn në ndeshjen e parë, u duk se Reali mbeti pa finale. Por ndodhi një mrekulli.

Rodrigo shënoi dy gola në kohën shtesë për 2: 1 dhe duhej të luheshin 120 minuta dhe më pas Karim Benzema nga penalltia e dërgoi skuadrën madrilene në finale. Pranë stadiumit Santiago Bernabeu në atë kohë po ndodhnin skena mahnitëse. Tifozët e Realit që u larguan nga stadiumi para përfundimit të sezonit të rregulltë festuan si të çmendur dhe tentuan të kthehen në stadium.

Por, nuk u lejuan ta bënin këtë. Sigurimi nuk i ka lejuar të futen sërish në stadium, ndaj është dashur ta ndjekin ndeshjen nga celularët e tyre para stadiumit. Njëri prej tyre është larguar në minutën e 55-të të ndeshjes dhe ka shpjeguar arsyet.

“Nuk kam parë asgjë më qesharake se Real Madridi në jetën time. “Kam 24 vite që vij në Bernabeu dhe kjo është hera e parë që largohem më herët”.

Real Madridi do të luajë me Liverpoolin në finalen e Ligës së Kampionëve më 28 maj në Paris

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here