25 vjetori i rënies së Luan Haradinajt, Ahmeti: 24 pranverat e jetës së tij ia fali pranverës së përjetshme të Kosovës!

0
47

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka kujtuar sot në 25 vjetorin e rënies heroike bashkëluftëtarin e tij Luan Haradinaj duke i kujtuar çastet e veprimit të përbashkët kombëtar mbi idealin e përbashkët për lirinë Kosovës.

Ahmeti ka potencuar se sakrifica heroike e Luanit është përkujtimi më i mirë i madhështisë së amanetit për çlirimin dhe pavarësinë e Kosovës.

Postimi i plotë i kreut të BDI-së, Ali Ahmeti në faqen e tij në Facebook:

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here