Rama viziton Hashim Thaçin në burgun e Hagës

0
205

Kryeministri Edi Rama ka shkuar të vizitoje nga afër Hashim Thacin në burgun e Hagës.

Ishte vetë kreu i qeverisaë shqiptarë që përmes një video të publikuar në rrjetet sociale tregon momentet e hyrjes në këtë burg për të takuar Thacin.

Vizita e Ramës vjen në një kohë kur Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u deklarua i pafajshëm për disa akuza të reja që kanë paraqitur Dhomat e Specializuara me seli në Hagë.

Gjykatësi i procedurës paraprake, Nicolas Guillou, bëri të ditur se Prokuroria e Specializuar ka paraqitur tri kategori ndryshimesh në aktakuzën ndaj Thaçit dhe ish-udhëheqësve të tjerë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Akuzat e reja lidhen me krime të pretenduara në dy qendra ndalimi në Suharekë dhe një qendër ndalimi në Gjilan.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here