23.8 C
Skopje

Ali Ahmeti: Washingtoni na ka treguar rrugën e drejtë dhe ne e kemi ndjekur atë!

Lideri i shqiptarëve në RMV, Ali Ahmeti sonte ka qenë i ftuar në “Balkan Talks” përballë gazetarit Franko Egro ku ka folur nga perspektiva e tij për integrimin e vendit në BE, marrëdhëniet me Bullgarinë, agresioni rus në Ukrainë si dhe ndaj nismës Ballkani i Hapur.

Kryetari Ahmeti u shpreh se Washingtoni asnjëherë nuk i ka imponuar asgjë RMV-së dhe shqiptarëve përveç se ua ka treguar rrugën e drejtë dhe ofertën më të mirë. “Washingtoni na ka treguar rrugën e drejtë, rrugën e paqes, stabilitetit dhe sigurisë dhe ne këtë rrugë kemi ndjekur”

Marketing