“Respekte nga toka deri në qiell”, qytetari uron kreun e BDI-së, Ali Ahmeti (VIDEO)

0
91

“Respekte nga toka deri në qiell. Zoti të rujtë”, ky është urimi që morri sot kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në Çarshinë e vjetër pas përfundimit të ekspozitës dhe promovimit të rrugës me emrin e “Ukshin Hotit” në Çair.

“Tu praroftë dora i nderuar, respekte nga toka deri në qiell për ty I nderuar”, i tha qytetari Ahmetit, duke ia shtrënguar dorën.

Urimin Ahmeti e morri pasi shkruajti fjalët e tij në librin përkujtimor për veprimtarin e çështjes kombëtare, Ukshin Hoti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here