Bekteshi: “Korridori 8” do të ndërtohet nga një ndër kompanitë më prestigjioze

0
230

Ministri Bekteshi i ftuar në emisionin Click Plus në Televizionin 21 tha se gurthemeli i “Korridorit 8” do të vendoset në muajin gusht-shtator dhe do të ndërtohet nga një ndër kompanitë më prestigjioze që është dëshmuar në Kosovë e Ballkan, Bechtel-Enka.

“Korridori 8 do të realizohet nga një ndër kompanitë më të mëdha të ndërtimit të autostradave e ka dëshmuar në autostradat në Kosovë e ?Ballkan, Bektel-Enka. Unë jam më se i bindur që në një afat kohor shumë të shkurtër do të vendoset edhe gurthemeli i fillimit të autostradës, që nuk do të jetë më larg se 17 gushti apo fillimi i shtatorit” tha Bekteshi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here