Mbi 1.100 metra rrjetë dhe 100 kilogramë peshk janë sekuestruar në Liqenin e Prespës

0
79

Policia dje ka zbuluar një rrjet ilegal të peshkimit në Liqenin e Prespës.

“Më datë 24.05.2022 në periudhën nga ora 00.20 deri në orën 07.00 në një aksion të koordinuar të punonjësve policorë të Njësisë Mobile për Masa Kompensuese pranë OGRM, ZSP në bashkëpunim me Inspektoratin Shtetëror për Bujqësi dhe koncesionarin e liqenit në ujërat e liqenit të Prespës zbuluan 22 rrjeta peshkimi me gjatësi prej rreth 1.100 metra, me rreth 100 kg kapje.

Rrjetat dhe kapaku janë kapur dhe i janë dorëzuar Inspektoratit Shtetëror të Bujqësisë për procedurë të mëtejshme”, njoftojnë nga MPB.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here