Shfaqen pamjet satelitore të vjedhjes së grurit ukrainas nga rusët

0
0

Imazhet satelitore nga Krimea tregojnë anijet ruse që dyshohet se ngarkojnë grurë të vjedhur nga Ukraina, shkruan Demokracia.com.

Pamjet janë realizuar duke përdorur satelitët e Maxar Technologies dhe thuhet se janë bërë më 19 dhe 21 maj.

Pamjet tregojnë dy anije transporti ruse, Matros Pozinic dhe Matros Koska, të ankoruara në portin e Sevastopolit, që ndodhet në gadishullin e aneksuar të Krimesë. /Demokracia.com/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here