Shiu dëmton Galerinë e Arteve në Tetovë

0
86

Rreshjet intensive të shiut sot në qytetin e Tetovës kanë shkaktuar dëme edhe në hapësirat e Galerisë së Arteve në këtë qytet.

Lajmin e kanë bërë të ditur nga Galeria përmes një postimi në rrjetin social Facebook.

“Rreshjet e sotshme të shiut të shoqëruara me breshër, kanë shkaktuar dëme të konsiderueshme në hapësirat e Galerisë së Arteve në Tetovë. Drejtori i Galerisë, z.Ilir Kurtishi së bashku me stafin teknik ndodhën tek Galeria për t’i evituar dëmet e shkaktuara nga shiu i sotshëm. Nuk mungoi edhe prezenca e Sekretarit shtetëror z.Valmir Aziri. Urojmë që dita e sotshme të mos përsëritet dhe Galeria së shpejti të filloj me punë”, thuhet në njoftim.

Ndryshe, moti i paqëndrueshëm ka përfshirë mbarë vendin për pothuajse tre dite rradhazi, duke shkaktuar dëme materiale nëpër shumë qytete të vendit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here