Shqipëria nga sot udhëheq me Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara

0
229

Shqipëria merr sot për herë të parë presidencën njëmujore të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara.

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, i cili do të mbajë fjalim në një ceremoni në Nju Jork, e cilësoi ditën si historike për vendin në marrëdhëniet ndërkombëtare.

Kryeministri shqiptar Edi Rama, i cili në një video-mesazh të postuar në Facebook tha se Shqipëria është tashmë e privilegjuar që mund të shprehë bindjet e saj dhe të “drejtojë Këshillin e Sigurimit të OKB-së”, raporton ABC Albania.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here