Kryeministri Kovaçevski do të takohet me presidentin turk Erdogan

0
119

Kryeministri Dimitar Kovaçevski do të kryesojë sot një delegacion qeveritar nga Maqedonia e Veriut në Stamboll, ku do të takohet me presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan.

Takimi i Kovaçevskit me presidentin Erdogan, sipas shërbimit qeveritar për shtyp, është konfirmim i marrëdhënieve jashtëzakonisht të mira me Turqinë dhe është planifikuar të diskutohen disa çështje bilaterale me interes për të dyja vendet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here