BDI: Qeveria është stabile, nuk ka nevojë për zgjedhje

0
205

Nga BDI thonë se qeveria ëstë stabile e takimi i së dielës është takimi rregullt, që nuk ka lidhje me ndonjë dallim brenda partnerëve të koalicionit në raport me kontestin bullgar. I sheh të panevojshme zgjehjet e parakohshme parlamentare.

“Nuk mendoj se zgjedhjet e parakohshme janë interes i shtetit. Nëse i shohim interesat partiake ju e dini dhe i shihni sondazhet dhe NËSE ka një parti politike se cila ka interes për zgjedhje e dini cila është. Por nuk është koha për zgjedhje sepse nuk ofrohet zgjidhje. as nuk mendojmë që tani ëhstë moment se nuk shohim alternativë më të mirë që ofron jë konecpt ndryshe për sfidat ndryshe nga kjo e qeverisë, qoftë për të gjitha marrëveshjet, e Ohrit, Prespës, me bullgarinë, qofshin krizat e brendëhsme is paspjë e luftës me Bullgarinë”, u shpreh Bujar Osmani, BDI.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here