Moti për ditën e premte, 17 Qershor 2022

0
163

Moti parashikohet i paqëndrueshëm. Hera herës kthjellimet do të pasohen nga zhvillime vranësirash.

Rreshjet e shiut do të vijojnë me intensitet të ulët e mesatar kryesisht nga orët e mesditës deri në ato të pasdites.

Lokalisht në orët e mesditës reshjet do të marrin karakter shtrëngatash me shkarkesa elektrike si dhe rrebeshe shoqëruar me breshër.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim-jugperëndim e lehtë e mesatare.

Temperaturat minimale dhe maksimale do të lëvizin nga 14°C deri në 29 °C.

Kryeqyteti gjithashtu do të mbizotërohet nga mot i paqëndrueshëm, priten rreshje shiu në orët e mesditës dhe pasditës.
Temperaturat do të lëvizin nga 16°C deri në 29 °C.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here