Si është sot gjendja nëpër vendkalimet kufitare të Maqedonisë së Veriut

0
60

Në vendkalimin kufitar Tabanovc pritjet për dalje nga shteti janë rreth 30 minuta, ndërsa në vendkalimet tjera kufitare nga pala maqedonase nuk ka më vonesa për hyrje dhe dalje nga vendi, njofton Auto Moto Lidhja e Maqedonisë.

Frekuentimi më i madh është në hyrje të pikës kufitare Tabanoc si dhe në pikën kufitare Bogodoricë, për shkak të fillimit të sezonit të pushimeve verore, përcjell INA.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here