Bad News Eagles mposhtet nga Fnatic në gjysmëfinale të REPUBLEAGUE

0
71

Bad News Eagles kanë humbur mundësinë për të fituar çmimin e madh në turneun “REPUBLEAGUE”, pasi të njëjtit u mposhtën nga ekipi “Fnatic” me rezultat të përgjithshëm 2-0, me mapa.

Ndeshja filloi me mapin ‘Nuke’, i zgjedhur nga ekipi “Bad News Eagles”, pjesë në të cilën ekipi kosovar tregoi rezultat të mirë mirëpo nuk arritën ta vazhdojnë deri në fund, për të humbur me rezultat 16-8.

Në mapin e dytë, ‘Ancient’, rezultati ishte më i ngushtë dhe megjithëse ekipi ishte shumë afër për të rikthyer ndeshjen, mapi përfundoi me rezultat 16-12, për të përfunduar ndeshjen 2-0 në favor të Fnatic.

Ndër të tjera, Bad News Eagles do të zhvillojnë edhe një ndeshje tjetër në turneun “REPUBLEAGUE”, e cila do të jetë garë për çmimin e vendit të tretë. Kundërshtari i ekipit do të mësohet pas përfundimit të ndeshjes “ECSTATIC” ndaj “Ex-Mad Lions”.

Bad News Eagles mposht ekipin forZe dhe kalon në gjysmëfinale të turneut REPUBLEAGUE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here