Nxehtë dhe me diell, pasdite priten vranësira lokale

0
96

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë, ndërsa pasdite me vranësira të vogla mesatare lokale. Do të fryjë erë e dobët mesatare kryesisht nga drejtimi verior.

Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 29 deri në 36 gradë Celsius. UV indeki do të jetë 9.

Në Shkup moti do të jetë i ngrohtë me erë të dobët mesatare nga drejtimi verior, ndërsa pasdite me vranësira të vogla lokale. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 35 gradë.

Në ditët në vijim, vazhdon periudhë e motit shumë të ngrohtë. Në orët e pasdites dhe të mbrëmjes do të ketë zhvillim të vranësirave jostabile me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima, ndërsa lokalisht do të ketë kushte për paraqitje të motit të ligë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here