Të premten mbahet ceremonia e diplomimit të kadetëve të FSK-së

0
79

Ministria e Mbrojtjes së Republikës së Kosovës ka njoftuar se do të mbahet ceremonia e diplomimit të kadetëve të gjeneratës 2022 të Forcave të Sigurisë së Kosovës(FSK).

Ministria e Mbrojtjes, përmes një postimi në Facebook, ka njoftuar se në kazermën ”Adem Jashari’’ në Prishtinë, të premten më 1 korrik 2022, duke filluar nga ora 09:30, do të mbahet ceremonia e diplomimit të kadetëve të Gjeneratës 2022 të Akademisë së Mbrojtjes së Qendrës për Studime Universitare të FSK-së “Wesley Clark”.

Foto: Kadetët e FSK-së

‘’Pjesëmarrës në këtë ceremoni do të jenë autoritetet e larta shtetërore si dhe zyrtarë të tjerë të lartë vendorë e ndërkombëtarë’’, ka njoftuar Ministria e Mbrojtjes.

Gjithashtu, ministria fton mediat të marrin pjesë për përcjelljen e aktiviteteve të organizuara me këtë rast.

Foto: Kadetët e FSK-së

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here