Von der Lejen në “telefonatë të mirë me Kovaçevskin”/KE gati të nisë bisedimet me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

0
72

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen shprehet se komisioni është gati të nisë bisedimet anëtarësuese me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. “Telefonatë e mirë me kryeministrin Kovaçevski. Lajme të mirëseardhura që Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria me mbështetjen e Francës, janë afër një marrëveshjeje që merr parasysh interesat dhe shqetësimet. Komisioni Evropian është gati të fillojë procesin e skriningut me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë për hapin e radhës në rrugën e tyre evropiane”, ka shkruar Von Der Leyen në në Twitter.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here