Charles Michel nesër vjen në Shkup

0
218

Kryetari i Këshillit Evropian, Charles Michel, nesër arrin në Shkup në kuadër të bisedimeve për propozimin francez për kornizën negociuese. Këtë e kanë konfirmuar për MIA-n burime të larta diplomatike të BE-së, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Brukseli.

Siç mëson MIA, qëllimi i vizitës së Michel është të tregojë mbështetjen e BE-së për propozimin francez dhe të konfirmojë përkushtimin e unionit për integrimin e Maqedonisë së Veriut.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here