PSG pranë finalizimit të marrëveshjes për Scamacca

0
76

Le Parisien raporton se Paris Saint-Germaini do ta finalizojë marrëveshjen për Gianluca Scamaccan në javën e ardhshme.

Sulmuesi i Sassuolos është i gatshëm të bëjë hapin e madh në karrierën e tij, pas 16 golave të shënuar në 36 paraqitje në edicionin e kaluar.

Ai ishte lidhur me klubet nga qyteti i Milanos, Inter dhe Milan, mirëpo vendosi të shkonte te kampioni i Ligue 1.

(Foto: Instagram/iamscamacca)

Siç ka detajuar gazeta Le Parisien, PSG është pranë kompletimit të marrëveshjes për një shumë prej afro 50 milionë euro në total.

Gjërat pritet të përmbyllen në javën e ardhshme duke i mundësuar 23-vjeçarit që t’i bashkohet skuadrës së re në stërvitjet parasezonale nën drejtimin e trajnerit të ri, Christophe Galtier. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here