VMRO edhe sot i mbështeti protestat e dhunshme antieuropiane

0
85

VMRO DPMNE duke u bërë një mendje me Levicën edhe sonte i ka mbështetur protestat e dhunshme anti-europiane.

Protestuesit hodhën gjësende të forta para Qeverisë dhe para MPJ-së, si shufra hekuri e fishekzjarre. VMRO-ja pi mundohet që nëpërmjet këtyre protestave të dhunshme ta rikthejë 27 Prillin e vitit 2017-të.

Sado që miqt tanë ndërkombëtarë po bëjnë thirrje për ta pranuar “propozimin francez”, VMRO dhe Levica me agjendat e tyre pro-ruse nuk pajtohen assesi dhe po shkaktojnë probleme të mëdha si në qytet por edhe kundrejt institucioneve shtetërore!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here