Zbardhen detaje të reja pasi ylli i Ligës Premier është arrestuar nën dyshimin për përdhunim

0
72

Detaje të reja kanë dalë pas arrestimit të një lojtari të Ligës Premier nën dyshimin për përdhunim.

Të hënën, The Telegraph raportoi se një futbollist “i njohur ndërkombëtarisht” në fund të të 20-ave ishte arrestuar në veri të Londrës dhe u arrestua për një sulm të dyshuar që thuhet se kishte ndodhur në qershor.

Lojtari i paidentifikuar, i cili do të luante për vendin e tij në Kupën e Botës së ardhshme në Katar, u arrestua në një adresë në Barnet të hënën.

“Më 4 korrik, një pretendim për përdhunim të një gruaje rreth të 20-ave u raportua në polici”, deklaroi Policia Metropolitane në një deklaratë.

“U raportua se përdhunimi i supozuar ka ndodhur në qershor 2022. Hetimet për rrethanat janë duke vazhduar”, thuhet në deklaratë.

Një raport i ri nga The Sun ka dhënë detaje të mëtejshme në lidhje me arrestimin dhe akuzat ndaj lojtarit.

Pretendohet se ai u arrestua në orën 3 të mëngjesit të së hënës pasi gjashtë makina policie mbërritën në rezidencën e tij në mëngjes herët.

Lojtari, i përshkruar në raport si “një nga më të mirët në skuadrën e tij në Ligën Premier”, u arrestua pasi një grua e akuzoi atë për përdhunimin e saj gjatë një pushimi në Mesdhe.

Gruaja, e cila është gjithashtu në të 20-at e saj, thuhet se ka treguar fotografitë e policisë me “mavijosje” pas raportimit të sulmit të supozuar, për të cilin ajo pretendon se ka ndodhur gjatë një pushimi me lojtarin muajin e kaluar.

Policia konfirmoi se një burrë u arrestua në Barnet me dyshimin për përdhunim (Image: Alamy)

Viktima e dyshuar u largua nga resorti me pesë yje ku po qëndronte me futbollistin dhe fluturoi në shtëpi.

Ajo foli me policinë pas kthimit të saj në Mbretërinë e Bashkuar dhe bëri një deklaratë të plotë në një stacion policie, duke treguar fotot detektivëve që ajo pretendonte se tregonin mavijosje në trupin e saj pas sulmit të supozuar.

Lojtari tani do të humbasë turneun para-sezonal të klubit të tij, ndërsa hetimet vazhdojnë, me sezonin e Ligës Premier që do të fillojë më 5 gusht.

“Akuzat janë të seriozitetit më të madh”, deklaroi një burim për The Sun.

“Zyrtarët e klubit janë të habitur për këtë. Lojtari duhej të ishte në një turne parasezonal. Ai tani nuk do të udhëtojë me skuadrën”.

“Ligji duhet të lejohet të diktojë se çfarë do të ndodhë më pas”, bëhet e ditur nga ky burim.

Klubi i lojtarit të paidentifikuar është kontaktuar nga The Telegraph dhe The Sun, por ende nuk ka lëshuar një deklaratë publike. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here