I dërguari i posaçëm i Qeverisë gjermane për rajonin, Sarrazin sot qëndron në Shkup

0
74

I dërguari i posaçëm i Qeverisë gjermane për vendet e Ballkanit Perëndimor, Manuel Sarrazin sot qëndron në Shkup. Nga Ambasada gjermane në vend thonë se Sarrazin vjen në ven për bisedime për të ndihmuar në rigjallërimin e procesit të zgjerimit dhe për të shoqëruar Maqedoninë e Veriut në hapat e saj të rëndësishëm në këtë drejtim.

Sarrazin do të takohet me ministrin e Punëve të Jashtme, Bujar Osmani dhe zv/kryeministrin për Çështje Evropiane, Bojan Mariçiç.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here