Dua Lipa shkëlqen në sfilatën e Balenciaga Haute Couture përkrah Kim Kardashian dhe Nicole Kidman

0
93

Vitin e kaluar, Balenciaga debutoi shfaqjen e saj të parë Haute Couture nën udhëheqjen e drejtorit të kreacionit, Demna, pa emra të mëdhenj në pistë, duke i lënë rrobat të flasin vetë.

Por këtë herë, marka bëri daljen e dytë të modës së Demnas, të mërkurën dhe angazhoi një grup njerëzish shumë të famshëm për të ecur në shfaqje, duke përfshirë Kim Kardashian, Nicole Kidman si dhe këngëtaren shqiptare Dua Lipa. Kështu bëri edhe Christine Quinn e Selling Sunset, e cila është bërë një yll i njohur në qarkun e Javës së Modës këtë vit.

Kim Kardashian

Shumë yje ishin të pranishëm për të ndjekur shfaqjen. Keith Urban ishte aty rastësisht, më pas ishte Kris Jenner dhe North West pa muzën e Balenciaga-s Kim, kështu që e dinit që ajo duhej të merrte pjesë në shfaqje.

Veshja e Dua Lipës, gjithashtu, nuk ishte shumë befasuese, pasi ajo ka veshur një sërë pamjesh skenike prej tyre për turneun e saj botëror. Quinn, ndonëse ende nuk është një emër mjaft i njohur, u ul në rreshtin e parë në shfaqjen e markës në Nju Jork

E gjatë dhe e hollë, në këtë sfilatë mode Dua lipa dukej mbresëlënse.

Dua Lipa

Dua ishte ajo që shkëlqeu e veshur në një fustan të verdhë kanarinë me një sup dhe një bisht të gjatë që i vinte nga pas. Dukja e saj u kompletua me dorëza të gjata me ngjyrë të zezë dhe këpucë me taka me të njëjtën ngjyrë.

Ilustrim

Pas ngjarjes së modës, krijuesja e shumë hiteve ka ndarë me 58 milionë ndjekësit e saj në Instagram pamje nga eventi, duke u shprehur e lumtur për pjesëmarrjen.

Në këtë javë mode yjet e famshëm luajtën gjithashtu me lookbook-un shoqërues, ku homologët e tyre më pak të njohur kishin fytyrat e mbuluara me maska ​​të zeza për fytyrën. Formati ishte vazhdim i të vitit të kaluar, ku modelet pozuan në stilin e sallonit duke mbajtur kartat e modës me numra.

Nicole Kidman

Duke folur për të famshmit, Alexa Demie ishte aty, por në audiencë. Jo Kanye West këtë herë – ai ishte në të fundit. Në fakt, Kim dhe Kanye duket se po alternojnë shfaqjet e Balenciaga që kur u divorcuan.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here