Kristen Dunst martohet me partnerin prej shumë vitesh dhe babanë e dy fëmijëve të saj, Jesse Plemons

0
61

Kirsten Dunst më në fund ka lidhur martesën me të dashurin e saj prej shumë kohësh – dhe babanë e dy fëmijëve të saj – Jesse Plemons, pas pesë vitesh së bashku.

Një burim tha për Page Six se dyshja thanë “Unë po”, fundjavën e kaluar në Xhamajka në resortin luksoz “GoldenEye” në Ocho Rios.

“Mund të konfirmoj se ata u martuan. Nuk do të jepen detaje të tjera”, ka thënë një përfaqësues i Dunst.

Foto: FilmMagic

Vendndodhja tropikale është e njohur për llojet frymëzuese krijuese. Është aty ku Ian Fleming shkroi romanet e tij për James Bond dhe Sting shkroi këngën “Every Breath You Take”.

Dyshja u takuan për herë të parë në xhirimet e serialit FX “Fargo” në vitin 2015, në të cilin ata luanin një çift të martuar.

Por ata nuk filluan të takoheshin deri në vitin 2016, pasi Dunst ishte ndarë nga i dashuri i saj në atë kohë, Garrett Hedlund.

Foto: WireImage

Ata u fejuan në janar 2017. Ylli i “Bring It On” dhe i dashuri i saj “Friday Night Lights” mirëpritën djalin Ennis në pranverën e vitit 2018 dhe djalin James Robert vitin e kaluar.

Në fillim të këtij viti, të dy aktorët u nominuan për “Oscar” për rolet e tyre në “The Power of the Dog”, në të cilin ata luajtën edhe një herë të porsamartuarit.

Foto: Getty Images

Dunst i tha LA Times në shkurt se ata “e quajnë njëri-tjetrin burrë e grua”, por se ata e kishin shtyrë dasmën e tyre për shkak të pandemisë COVID-19 dhe kishin një fëmijë të dytë.

“Ne duhet të martohemi në këtë pikë. Është qesharake. Ne thjesht nuk kemi planifikuar një martesë. Nuk doja të mbetesha shtatzënë, të martohesha, të bëja një festë dhe të mos mund të argëtohesha me të gjithë”, kishte deklaruar Dunst.

“Ne ishim dy njerëz që punonim në mënyrë shumë të ngjashme dhe ndiheshim si një shpirt binjak.E dija se ai do të ishte në jetën time përgjithmonë”, i tha Dunst ‘New York Times’ për takimin e parë me Plemons. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here