Shqetësime te Liverpooli para derbit me Unitedin: Nunez largohet nga stërvitjet i lënduar

0
82

Nënshkrimi rekord i Liverpoolit, Darëin Nunez, u detyrua të largohej nga stërvitjet për shkak të një lëndimi në këmbë vetëm disa orë përpara ndeshjes parasezonale të së martës me Manchester United.

Dy skuadrat e Ligës Premier ndodhen në Tajlandë duke u përgatitur për sezonin e ardhshëm.

Dhe ata do të takohen në stadiumin Rajamangala me trajnerin e Reds, Jurgen Klopp që do të përballet ballë për ballë me trajnerin e ri të United, Erik ten Hag.

Nunez ishte në mesin e skuadrës që u përball me ritmet e tyre të larta nga shefi Klopp në seancën e hapur stërvitore.

Megjithatë, koha e tij në fushën e stërvitjes u ndërpre për shkak të një lëndimi në këmbë.

Raportohet se Nunez ka marrë disa ënjtje në këmbë.

Por, në një nxitje për Liverpoolin, sulmuesi 22-vjeçar u rishfaq për të bërë disa shtrirje me fizioterapistin e klubit.

Liverpool do të shpresojë se nënshkrimi i tyre i madh mund të shfaqet kundër Unitedit. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here