Duke qartë se marrëdhënia mes Mbappes dhe Neymarit nuk është e mirë – braziliani injoron francezin për Messin

0
64

Neymari është akuzuar se ka injoruar Kylian Mbappen në mënyrë që të stërvitet me Lionel Messin.

Treshja e superyjeve janë kthyer në Paris Saint-Germain për stërvitje parasezonale.

PSG ka ndryshuar trajnerin dhe drejtorin sportiv këtë verë, por disa çështje të vjetra me personelin mund të ndryshohen ende.

Një incident gjatë një stërvitjeje rutinë ka bërë që fansat të flasin.

Lojtarët u detyruan të bashkëpunonin me nga dy në fushë, duke lidhur duart dhe duke tërhequr njëri-tjetrin përpara se të bënin një sprint.

Mbappe dukej se po qëndronte pranë Neymarit ndërsa kjo stërvitje po përfundonte, por ata nuk u bashkuan.

Neymar completed the drill with Lionel Messi

Në vend të kësaj, francezi dukej se priste një trajner, ndërsa homologu i tij brazilian i qëndroi pranë Messit.

Një llogari e tifozëve shkroi në Twitter: “Neymar injoroi Mbappen për Messin. Shikoni nga afër!”.

Të tjerët, megjithatë, besojnë se Mbappe ishte thjesht duke pritur për trajnerin dhe se stërvitja u zhvillua ashtu siç ishte menduar.

Neymar dhe Mbappe po hyjnë në sezonin e tyre të gjashtë së bashku në Paris, por 30-vjeçari gjithmonë do të duket se ka një afinitet më të madh me ish-mikun e tij të Barcelonës, Messin.

Dyshja luajtën së bashku në Spanjë për katër vjet, përpara se Neymar të vendoste të largohej për te PSG.

Ata më në fund u ribashkuan 12 muaj më parë, kur Messi u detyrua të largohej nga Barça për shkak të vështirësive të tyre financiare.

Me Mbappen, treshja formoi një sulm që pritej të ishte i frikshëm në Paris, por deri më tani nuk ka dhënë rezultatet që dëshironin. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here