Disa nga transferimet më interesante që ndodhën në ditët e fundit dhe mund t’ju kenë ikur

0
115

Afati kalimtar veror po vazhdon me ritme të shpejta, ku klubet po punojnë që të afrojnë lojtarët që duan.

Chelsea ka bërë sot goditjen e parë post Roman Abramovich, duke afruar në skuadër yllin e futbollit angelz, Raheem Sterlingun.

Sot edhe Barcelona konfirmoi një goditje të madhe, pasi që Raphinha nënshkroi për këtë klub nga Leeds United.

Juventusi gjatë ditëve të fundit ka nënshkruar me Paul Pogban dhe Angel Di Marian, si lojtarë të lirë.

Ndërsa sa jemi te Serie A, Lazio ka arritur ta rrëmbejë mbrojtësin e njohur Alessio Romagnoli nga Lazio.

Më poshtë disa nga transferimet që janë kryer në këto ditët e fundit.

Luis Nani (Venezia – Melbourne Victory)

Raheem Sterling (Manchester City – Chelsea)

Raphael Dias Belloli ‘Raphinha’ (Leeds United – Barcelona)

Francisco Trincao (Barcelona – Sporting)

Alessio Romagnoli (Milan – Lazio)

Samu Castillejo (Milan – Valencia)

Owen Wijndal (AZ Alkmaar – Ajax)

Andreas Pereira (Manchester United – Fulham)

Joe Aribo (Rangers – Southampton)

Sérgio Oliveira (Porto – Galatasaray)

Pierluigi Gollini (Atalanta – Fiorentina)

/Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here