Grubi: Europa ka hapur dyert e saj për ne, është koha që ne të bëjmë hapin vendimtar

0
86

Zëvendëskryeministri i parë i Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi përmes një postimi në faqen e tij në rrjetin social Facebook iu është drejtuar qytetarëve nga Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut ku me fjalimin e kryetares së Komisionit Europian ka filluar debati rreth propozimit të presidencës franceze.

Grubi ka potencuar momentumin në të cilin ndodhet vendi dhe ka apeluar për përgjegjshmëri dhe racionalitet nga ana e deputetëve që këto ditë do të vendosin mbi fatin e ardhmërisë së vendit, mbi zhbllokimin apo jo të rrugës së integrimit në BE.

Në postimin e tij thuhet se Europa ka hapur dyert për ne dhe se i takon shtetit tonë të merr fatin e tij në dorën e vet.

Në vazhdim postimi i plotë i Zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here