Interi e mbyll në fillim të javës së ardhme marrëveshjen për Bremer

0
91

Gleison Bremer është vetëm një hap larg nënshkrimit me Interin, ku marrëveshja do të mbyllet së shpejti pas fundjavës.

Nerazzurrët kanë qenë në bisedime për qendërmbrojtësin 25-vjeçar brazilian prej muajsh dhe më në fund janë në prag të mbylljes së një marrëveshjeje për të.

Bremer e dëshmoi veten si një nga mbrojtësit më të fortë në Itali sezonin e kaluar dhe duket gati për hapin e madh.

Siç raportohet nga SportItalia, Interi kishte shpresuar të përfundonte shitjen e Milan Skriniar te Paris Saint-Germain përpara se të nënshkruante me Bremerin, por te zikaltërit e dinë tani se nuk mund të presin më, dhe kështu ata tani po përshpejtojnë për të finalizuar një lëvizje.

Torino do të fitojë rreth 30 milionë euro plus bonuset nga shitja e Bremer, dhe Cesare Casadei gjithashtu mund të përfshihet në marrëveshje.

Gjërat pritet të finalizohen të hënën ose të martën e javës së ardhshme./Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here