Kurti uron Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

0
111

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka uruar Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për hapjen e negociatave për anëtarësimin në Bashkimin Evropian.

Përmes një postimi në Twitter, shefi i qeverisë tha se Kosova feston me arritjet e tyre historike.

“Urime Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen e negociatave për anëtarësimin në Bashkimin Evropian. Kosova feston arritjet tuaja historike dhe bashkohet me angazhimin tuaj drejt reformave që do të transformojnë vendet tuaja dhe do të forcojnë rajonin dhe Evropën tonë”, ka shkruar Kurti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here