Pse është zemëruar Mbretëresha Elizabeth me William dhe Kate – Abc News

0
92

schedule13:29 – 20 Korrik, 2022

Epo, ka ende një dramë mbretërore që po ndodh. Por një përmbledhje e shpejtë është në rregull: Mbretëresha kohët e fundit u ndje “e pakënaqur” me përdorimin e shpeshtë të helikopterit mbretëror nga Princi William dhe Kate Middleton, të cilët udhëtojnë me të nga shtëpia e tyre në Anmer Hall në Londër, por jo për arsyen që mendoni!

Arsyeja pse Mbretëresha kundërshton është sepse ajo nuk dëshiron që trashëgimtarët e drejtpërdrejtë të fronit të udhëtojnë së bashku dhe e ka shprehur vazhdimisht.

Por çifti u panë sërish kohët e fundit duke hipur në një helikopter me fëmijët e tyre, pavarësisht se Mbretëresha e bëri të qartë se nuk ishte e lumtur për këtë. Diçka që nuk i pëlqente dhe vendosi të merrte masa. Më konkretisht, ajo “thirri” çiftin për të diskutuar për vazhdimin e përdorimit të helikopterit.

Siç tha eksperti mbretëror Neil Sean: “Duket se Princi William dhe Catherine kanë kundërshtuar urdhrat e Mbretëreshës. Këtë javë ata u panë duke hipur në një helikopter në pjesën e pasme të Pallatit Kensington teksa po shijonin një pushim të shkurtër. Kjo ishte ajo që bëri që mbretëresha të shqetësohej.’

Neil vazhdoi të shpjegoi se “Është protokoll mbretëror që anëtarët e familjes të udhëtojnë me avion të veçantë për arsye të dukshme sigurie” dhe tha “Mbretëresha i foli shumë ashpër William për këtë. Por në këtë rast, ndoshta princi nuk i kushtoi vëmendjen e duhur”.

Ai më pas vuri në dukje se “Kur Princi William dhe Kate të kthehen nga pushimi i tyre i shkurtër, ata do të thirren në Windsor për një shpjegim”.

Kjo ngjarje vjen vetëm një javë pasi reporteri mbretëror Richard Palmer i tha Expressit se “Mbretëresha ndihej në sikletm natyrisht ajo e la të ditur që e gjithë familja po udhëtonte me helikopter” dhe se “kishte pak mërzitje që çifti udhëtojnë me helikopter midis Anmer Hall në Norfolk dhe Kensington Palace, rezidenca e tyre në Londër.’/abcnews.al


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here