Dy të vdekur dhe 1,440 raste të reja me coronavirus në Kosovë

0
87

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se nga 3,669 testime të bëra nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike 1,440 persona kanë rezultuar me coronavirus.

MSH njofton se në 24 orët e fundit janë shënuar dy raste të vdekjes.

Po në raportin e Ministrisë bëhet e ditur se janë shëruar 761 persona, ndërsa janë dhënë 172 vaksina.

Në total numri i vaksinave të administruara janë 1,833.148. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here