Abramovich u pa në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes së grurit

0
102

Miliarderi rus i izoluar Roman Abramovich u pa sot në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes së grurit në Stamboll.

Ende nuk u bë e qartë se në çfarë cilësie po merrte pjesë ish-pronari i Klubit të Futbollit Chelsea.

Kievi dhe Moska kanë treguar më parë se ai po punonte si ndërmjetës midis dy palëve më herët në Ukrainë, transmeton Telegrafi.

Kievi dhe Moska kanë treguar më parë se ai po vepronte si ndërmjetës midis dy palëve më herët në luftë.

Marrëveshja e nënshkruar sot në Turqi do të lejojë eksportin e drithërave nga portet ukrainase, kjo marrëveshje u ndërmjetësua nga Turqia dhe Kombet e Bashkuara. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here