Bruno Fernandes e pranon se rregullat disiplinore te Ten Hag po japin sukses, ato kishin humbur nën drejtimin e Solskjaer dhe Rangnick

0
149

Bruno Fernandes nuk ka asnjë problem me rregullat e reja të Erik ten Hag në Manchester United, madje ai tha se skuadra kishte nevojë për to.

Trajneri holandez ka vendosur gjoba për lojtarët për vonesë në takimet dhe ngjarjet e ekipit gjatë turneut të tyre parasezonal në Australi.

Man United ka fituar tre nga tre ndeshje miqësore  dhe Fernandes beson se qasja e Ten Hag ka ndikim.

“Na mungoi kjo për një kohë dhe disiplina është e rëndësishme”.

“Disiplina nuk është vetëm mënyra se si luan, pozicioni që ke, çfarë duhet të bësh, është edhe jashtë fushës. Mos u vono për takime, mos u vono për ushqimet”.

“Kjo është me të vërtetë e rëndësishme sepse nëse të gjithë vijnë në kohë dhe dikush vjen me vonesë, ai duhet të ndëshkohet. Kjo është vërtet mirë që ai po e bën këtë dhe është e mahnitshme, sepse më pëlqen të jem në kohë, kështu që nuk do të kem probleme me këtë”, ka thënë portugezi.

Mediat në Angli shkruajnë se disiplina kishte humbur në drejtim e Ole Gunnar Solskjaer dhe Rangnick/Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here