Një i vdekur dhe 582 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

0
160

Në 24 orët e fundit, një person ka vdekur si pasojë e COVID-19, ndërsa nga 1233 testime, 582 kanë rezultuar pozitivë.

Kështu është bërë në njoftimin e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, përcjell Telegrafi.

Siç është bërë e ditur më tej, gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 635 pacientë.

Ndërkohë që numri i rasteve aktive me COVID-19 është 9.240. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here