Juventusi ‘heq qafe’ Aaron Ramseyn, klubi konfirmon marrëveshjen për largim me lojtarin

0
85

Aaron Ramsey dhe Juventusi ka ndarë më në fund rrugët, ku tani ka një konfirmim zyrtar nga klubi.

Përmes një postimi në rrjetet sociale. “Zonja e Vjetër” ka shkruar se bëhet fjalë për zgjidhje të kontratës me pajtim dypalësh.

“Përfundimi i kontratës së Aaron Ramseyt me Juventusin është zyrtar”, shkruhet shkurt në njoftim.

Mesfushori erdhi në vitin 2019 te Juventusi, pasi mesfushori mbeti pa kontratë me Arsenalin, por eksperienca me ‘Zonjën e Vjetër’ nuk ishte me fat, pasi kishte shumë lëndime.

Ai zhvilloi 69 paraqitje gjithsej dhe shënoi vetëm 6 gola.

Ramsey së fundmi ishte i huazuar për gjashtë muaj te Rangers. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here