Mbi 9 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

0
163

Në 24 orët e fundit në Kosovë ka pasur 582 raste të reja.

Krahasuar me ditët e kaluara, kjo shifër mund të konsiderohet e ulët, por jo kur krahasohet me numrin e personave që janë testuar, gjithsej 1233. Sipas kësaj, pozitiviteti i rasteve del të jetë 47,20 përqind.

Në 24 orët e fundit ka pasur një rast të vdekjes me COVID-19, ndërsa janë shëruar 635 persona dhe kështu numri i rasteve pozitive është 9,240.

Aktualisht numri i rasteve aktive ka arritur në 9 mijë e 240 rase.

Instituti i Shëndetit Publik vazhdimisht ka bërë thirrje për bartje të maskave në ambiente të mbyllura dhe vaksinim me dozën e tretë të vaksinës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here